vykurovanie

PODLAHOVÉ VYKUROVANIE

Vykurujte efektívne s moderným systémom podlahového kúrenia.

AKCIA na systém podlahového vykurovania

Cena od 16,46 €/m2‎ za podlahové kúrenie vrátane inštalácie

Cena za 1 m2 podlahového kúrenia obsahuje:

 • Vysokopevnostné potrubie 16×2,0 v rozostupe 250mm s 10 ročnou zárukou
 • Fóliu s rastrom 0,1mm
 • Fixačný systém
 • Chráničku potrubia PVC
 • Zameranie podláh laserom
 • Inštaláciu podlahového kúrenia

PODLAHOVÉ VYKUROVANIE

Ponúkame Vám teplovodné podlahové vykurovanie nemeckej kvality od výrobcov REHAU, VIESSMANN a TOP HEATING. Pri našom návrhu riešenia vykurovania zohľadňujeme všetky aspekty každej stavby individuálne. Máme pre Vás riešenia pre podlahové vykurovanie na všetky typy podlahových krytín, či riešite vykurovanie pre novostavbu alebo rekonštrukciu.

Ak sa s nami skontaktujete, spoločne vyriešime vaše potreby vykurovania s prihliadnutím na Váš rozpočet.

1. Najkvalitnejší variant podlahového vykurovania na trhu

Ponúkame jedno z najkvalitnejších potrubí pre podlahové vykurovanie na trhu REHAU RAUTHERM-S, vyrobené zo zosieťovaného polyetylénu PE-Xa. Vďaka zosieťovaniu dochádza k vylepšeniu vlastností polyetylénu PE, hlavne teplotnej a tlakovej odolnosti, odolnosti proti vzniku trhlín a rázovej húževnatosti pri nízkych teplotách. Koextrudovaná vrchná vrtstva zabraňujúca prechádzaniu kyslíka do vykurovacieho systému je z etylvinylalkoholu (EVAL). Vrstva EVAL je silno predimenzovaná, preto je potrubie schopné odolávať tým najtvrdším podmienkam na stavenisku nielen v použití ako potrubie pre podlahové vykurovanie, ale aj pre iné  priemyselné použitie, kde sú oveľa vyššie nároky na kvalitu potrubia.

Výhody materiálu REHAU RAUTHERM S PE-Xa:

 • Cez 25 rokov skúseností z výroby,
 • Vynikajúca pevnosť aj pri vyšších teplotách do 110°C.
 • Odolný proti vzniku napäťových trhlín.
 • Tvarovo stabilný – má pamäťový efekt.
 • Vynikajúcu odolnosť proti starnutiu následkom tepla.
 • Veľmi dobrá rázová a vrubová húževnatosť až pod -50°C.
 • Vysoká pevnosť proti odieraniu.
 • Pri zalomení potrubia nie je žiadne poškodenie potrubia.
 • Nevzniká žiadna významná tlaková strata v tvarovkách.
 • Záruka 10 rokov

Potrubie ukladáme priamo do špeciálnej systémovej dosky, na ktorej potrubie dokonale drží bez toho aby bola narušená vlhkostná bariéra izolačnej fólie zabraňujúcej priamemu kontaktu polystyrénu s poterom. Systémová doska po nainštalovaní potrubia je bezpečne pochôdzna, to znamená že nemôže dôjsť k poškodeniu potrubia po nainštalovaní. Súčasťou systémovej dosky je aj vrstva tvrdeného polystyrénu hrúbky 30mm, alebo 10mm. Minimálna konštrukčná výška podlahového vykurovania so zaliatim potrubia  je od 70 mm.

Podlahové vykurovanie
podlahove vykurovanie

2. Ekonomický variant podlahového vykurovania

(najlepší pomer kvalita/cena na trhu)

V tejto kategórii ponúkame systém podlahového vykurovania s použitím materiálov, ktoré sú v nižších cenových reláciách, avšak aj pri ich výbere sme kládli dôraz na vysokú kvalitu týchto produktov. Materiál vnútornej aj vonkajšej vrstvy používaného potrubia je polyetylén (PE-X) s laserovo pozdĺžne zváranou vrstvou hliníka (AL). Potrubie je  vyrábané v Nemecku, a spĺňa najprísnejšie európske normy na vykurovacie systémy. Výrobcom materiálu ktorý ponúkame je Viessmann (záruka 10 rokov)  a Top HEATING (záruka 15 rokov). Technicky vyjadrená životnosť tohto materiálu je najmenej 50 rokov.

Pod potrubie podlahového vykurovania používame viacvrtsvovú reflexnú fóliu s bariérou proti vlhkosti. Potrubie sa uchytáva príchytkami o podlahový polystyrén EPS 150S. Pri dodávní kompleného vykurovania samozrejme zabezpečíme dodanie a pokládku polystyrénu.

Všetky komponenty zaisťujú bezpečnú a spoľahlivú prevádzku systému vykurovania, nakoľko spĺňajú prísne kvalitatívne normy.Minimálna konštrukčná výška podlahového vykurovania so zaliatim potrubia je od 90mm.

3. Suchý systém podlahového vykurovania.

(Jedinečné riešenie pre rekonštrukcie a drevostavby)

Ponúkame jedinečné riešenie podlahového vykurovania najnižšej konštrukčnej výšky od 50 mm s prekrytím potrubia. Je vhodný predovšetkým pri rekonštrukciách vykurovania, kde nie je možné veľmi zvyšovať konštrukciu podlahy, alebo zaťažovať podlahu veľkou hmotnosťou. Taktiež je veľmi žiadaný pri drevostavbách, pretože po nainštalovaní podlahového vykurovania je možné ihneď pokladať parkety a dlažby. Toto riešenie podlahového vykurovania sa skladá zo systémovej dosky z expandovanej polystyrénovej peny EPS-DEO, s plasthliníkového potrubia Pex-AL-Pex 16×2,0mm, a teplo vodiacej hliníkovej lamely určenej pre rovnomerný prenos tepla alebo chladu. Podlahové vykurovanie odporúčame prekryť suchopoterovými doskami (napr. Fermacell 2E22, Rigips Rigidur 20/25, alebo Knau Brio 18/23.

suchy system podlahove kurenie

Máte záujem o niektoré z riešení?

Radi vám zodpovieme všetky otázky. Dohodneme si
termín obhliadky, prípadne vám vypracujeme cenovú kalkuláciu na mieru.