vykurovanie

TEPELNÉ ČERPADLÁ

Bývajte v zdravom prostredí a vykurujte efektívne.

TEPELNÉ ČERPADLÁ

Tepelné čerpadlá sú zariadenia, ktoré odoberajú energiu pre vykurovanie z prírody a  spotrebujú pri tom minimálne množstvo elektrickej energie.

Tepelnými čerpadlami vieme využiť energiu z prírody ktorá je uložená:

  • v zemi v priľahlom pozemku, (odoberanie energie z pozemku v okolí stavby);
  • v zemi v hlbinných vrtoch, (vŕtanie energetických sond do hĺbky 100m);
  • v podzemnej vode (využitie studničnej vody), alebo aj v odpadovej vode (využitie napr. pri termálnych kúpaliskách, a v priemyselnej výrobe);
  • vo vonkajšom vzduchu (energia sa dá získať až do vonkajšej teploty -20°C;
  • v odpadovom vzduchu (využitie pri pasívnych rodinných domoch);
  • v kombinácii spätného získavania energie z vnútorného vzduchu a energie z vonkajšieho vzduchu VRV systémom vykurovania a chladenia pre efektívnejšie  vykurovanie väčších stavieb (označenie známe tiež ako VRF, DVM, MDV, SDV a GMV).

Pri našom návrhu vykurovania zohľadňujeme potreby každej stavby individuálne.   

Ponúkame rôzne riešenia vykurovania/chladenia tepelnými čerpadlami pre menšie i väčšie rodinné domy a bytové domy. Pritom preferujeme kvalitné zariadenia od nemeckých výrobcov Viessmann, Stiebel Eltron a Wolf.

Taktiež ponúkame špeciálne VRV systémy vykurovania, chladenia a spätného získavania energie od výrobcov Toshiba a Samsung. VRV technológia je využívaná predovšetkým pre väčšie stavby, obchodné domy, hotely, výrobné haly, bytové domy alebo skladové priestory.

Použitie všetkých typov tepelných čerpadiel je nenáročné, majú rokmi overenú bezproblémovú celoročnú prevádzku a preukázateľne zabezpečujú zníženie nákladov na vykurovanie, chladnie a prípadne aj vetranie. Okrem toho ich jednoduchý dizajn nepôsobí ako rušivý prvom v interiéri. Ovládanie je jednoduché, prostredníctvom menu a programovateľných nastavení, ktoré bez problémov zvládne aj bežný spotrebiteľ. Údržba je taktiež nenáročná, bez potreby akýchkoľvek zásahov zo strany zákazníka. Odporúča sa len raz ročne revízna prehliadka technika, ktorý skontroluje či všetky súčasti zariadenia fungujú správne.

Zistite viac o našich riešeniach tu…

Máte záujem o niektoré z riešení?

Radi vám zodpovieme všetky otázky. Dohodneme si
termín obhliadky, prípadne vám vypracujeme cenovú kalkuláciu na mieru.