chladenie

STROPNÉ CHLADENIE

Chladenie domácnosti bez prievanu? Áno dá sa to. Presvedčte sa sami.

AKCIA na systém stropného chladenia

Cena od 19,98 €/m2‎ za stropné chladenie vrátane inštalácie

Cena za 1 m2 stropného chladenia obsahuje:

  • Vysokopevnostné potrubie REHAU RAUTHERM S 17×2,0 v rozostupe 125mm
  • 10 ročnú záruku
  • Viazače potrubia
  • Inštaláciu stropného chladenia umiestneného v železobetónovom strope

Zdravé a bezprievanové chladenie, ktoré Vám ponúkame, od prvotnej konzultácie, poradenstva, návrhu, vrátane odbornej inštalácie vieme rozdeliť nasledovne:

Stropné chladenie TKW profil ceiling cooling & heating

Systém stropného chladenia a vykurovania TKW profil ceiling cooling & heating predstavuje veľmi inovatívne riešenie chladenia a vykurovania. Rozhodli sme sa ako jedna z mála firiem na Slovensku zaradiť tento produkt do našej ponuky. Veľkou výhodou tohto riešenia je predovšetkým jeho prijateľná cena (v porovnaní s klasickými tipmi stropného chladenia) a zároveň možnosť využitia nielen na chladenie, ale aj na vykurovanie bez nutnosti riešenia doplnkového vykurovania. To znamená, že inštaláciou TKW systému vyriešite chladenie aj vykurovanie zároveň a už nie je potrebná ďalšia investícia do podlahového alebo radiátorového vykurovania čo pre Vás znamená ďalšiu nemalú úsporu financií. V ostatnom čase u odbornej verejnosti dokonca začína prevažovať názor, že stropné vykurovanie je zo zdravotného hľadiska optimálnejšie, nakoľko dodávanie tepla zo stropu je pre ľudský organizmus prirodzenejšie ako vykurovanie z podlahy.

Systém TKW je založený na osadení konštrukcii špeciálnych TKW profilov, ktoré sa následne prekryjú sadrokartónom. Do oceľových profilov inštalujeme viacvrstvové potrubie, ktorým preteká chladná voda, ktorá absorbuje v strope teplo z miestnosti a odvádza ho preč. V prípade potreby vykurovania ide o opačný princíp, kedy potrubím preteká zohriata voda, ktorá odovzdáva teplo do miestnosti. Systém TKW je možné využiť ako pri novostavbách, tak aj pri rekonšrukciách, alebo šikmých podkrovných priestorov, pretože výška jeho konštrukcie je už od 10 cm. Je vhodný do bytov, rodinných domov, kancelárií, administratívnych a obchodných priestorov, ale aj pri priemyselných objektoch.

Kontaktujte nás a my Vám poradíme s najvhodnejším riešením chladenia pre Vás

Stropné chladenie umiestnené v železobetónovom strope

V súčasnosti ide o najlacnejší a najrozšírenejší spôsob stropného chladenia, ktorý ponúkame. Inak je  nazývaný tiež ako temperovanie betónového jadra BKT.

Výhodou je najnižšia cena spomedzi systémov stropného chladenia a vysoká miera akumulácie chladu, alebo tepla (môže sa vykužiť tiež na vykurovanie).

Avšak tento systém sa dá využiť iba pri novostbách, ktoré majú železobetónový strop. Kavalitné a veľmi odolné potrubie Rehau RAUTHERM S priemeru 17mm zalievame priamo do stropnej železobetónovej dosky. Pokiaľ nebudete mať na novostavbe železobetónovú stropnú dosku alebo uvažujete so snižovaním stropov sadrokartónom, tento spôsob chladenia nie je možné využiť.

Stropné chladenie umiestnené pod omietkou

Cenovo náročnejší systém stropného chladenia oproti chladeniu zaliatemu v železobetónovom strope je stropné chladenie, ktoré umiestňujeme pod omietku.  Jeho výhodou je vysoká miera akumulácie chladu, alebo tepla (aj tento systém sa môže využiť tiež na vykurovanie).

Vieme ho využiť pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách, ktoré majú pevný strop, vhodný na použitie omietky (napr. železobetón, keramický strop…).

Kvalitné a veľmi odolné potrubie Rehau RAUTHERM S priemeru len 10,1 mm pripevníme ku stropná prekryjeme omietkou, čím v intetréri neostanú žiadne viditeľné prvky chladenia.

Pokiaľ nemáte pevnú stropnú dosku vhodnú na omietanie, alebo uvažujete so znižovaním stropov sadrokartónom, tento spôsob chladenia sa nedá využiť.

Na omietanie systémov stropného chladenia sú vhodné vápenno cementové omietky. V prípade použitia sadrových omietok dopĺňame chladiaci systém o snímač rosného bodu, a to kvôli vylúčeniu vzniku kondenzácie.

Stropné chladenie umiestnené v sádrokartónovej konštrukcii

Ponúkame jedinečné riešenie stropného chladenia pri stavbách, v ktorých sa uvažuje znižovanie stropov sádrokartónovými konštrukciami.  Jeho výhodou je, že sa dá použiť takmer vo všetkých novostavbách a rekonštrukciách. Naše chladiace potrubie Rehau RAUTHERM S 10,1 je zafrezované priamo v 15 mm hrubej sadrokartónovej doske. Realizujeme profesionálnu montáž, hydraulické zapojenie a vyregulovanie, čo je veľmi dôležité pre správne fungovanie stropného chladenia.

Kontaktujte nás a my Vám poradíme s najvhodnejším riešením chladenia pre Vás

Máte záujem o riešenie na mieru ?

Radi vám zodpovieme všetky otázky. Dohodneme si
termín obhliadky, prípadne vám vypracujeme cenovú kalkuláciu na mieru.