Rekuperácia vzduchu
a vetranie

Prečo práve je to dôležité?

Systémy rozvodov vzduchu od našej spoločnosti zaisťujú komfortné vetranie obytných priestorov s rekuperáciou tepla v novostavbách i renovovaných rodinných a bytových domoch.

Naše riešenie

Nami ponúkanými zariadeniami dokážeme zabezpečiť spätné získavanie tepelnej energie zo vzduchu v interiéri a následne ho použiť na prehriatie privádzaného vzduchu. S použitím špeciálneho výmenníka vieme zabezpečiť aj veľmi dôležité spätné získavanie vlhkosti zo vzduchu v interiéri a obdobne ako pri teple ho použiť do privádzaného vzduchu. Takto sa dokážeme vyhnúť nadmerne suchému vzduchu v dome počas vykurovacej sezóny.

Výhody

  • Nami ponúkaný centrálny vetrací systém zaisťuje pravidelnú výmenu vydýchaného vzduchu za čerstvý vonkajší vzduch, navyše so spätným získaním tepla aj vlhkosti. V našej ponuke máme tiež technológie zabezpečujúce vykurovanie, chladenie, ohrev teplej vody a vetranie so spätným získavaním  tepla z odvetrávaného vzduchu, a to všetko v jednom zariadení.

  • Zdravší život a zdravšie prostredie pre celú rodinu.

  • Čerstvý vzduch podporuje psychickú pohodu, dobrý spánok, schopnosť koncentracie a v neposlednom rade zvyšuje výkonnosť. Permanentne čerstvý vzduch v miestnosti bez prievanu zabraňuje riziku prechladnutia a prospieva celkovému zdraviu. Vďaka použitiu jemných filtrov, ktoré zachytávajú prach a rastlinný peľ, si môžu doma oddýchnuť aj alergici. Systém týmto zamedzuje prenikaniu vonkajších nečistôt a peľu do miestností. Entalpický výmenník so spätným získavaním vlhkosti zabraňuje vysúšaniu vzduchu v dome, čo oceníte hlavne v zimných mesiacoch.

  • Úspora na vykurovaní a chladení.

  • Pri neustále rastúcich nákladoch za energie je možné výrazne ušetriť na prevádzkových nákladoch vykurovania o 30 % – 50 %, práve pomocou spätného získavania energie (tepla) zo vzduchu odsávaného rekuperačnou jednotkou. Navyše pri optimálnom navrhnutí a využití obnoviteľných zdrojov energie, môžu byť prevádzkové náklady nižšie až o 75 % v porovnaní s neekonomickým elektrickým, prípadne plynovým vykurovaním.

  • Komfortný a vždy vyvetraný čistý vzduch v domácnosti.

  • Do obytného priestoru je pravidelne privádzaný čerstvý čistý vzduch, a zároveň je automaticky odvádzaný znečistený vlhký vzduch, kuchynské pachy a pachy z toalety a iných miestností. Ovládanie zariadení je pritom veľmi jednoduché, takže si môžete užívať vnútornú klímu. Nami ponúkané zariadenia dokonca majú možnosť predhrievania privádzaného vzduchu v zime a ochladzovania v lete. Štandardom je dnes možné kontrolovať zloženie CO2 v želaných miestnostiach a možnosti nastavenia rôznych režimov prevádzky (týždenný režim, party režim, nárazové vetranie …).

  • Zamedzenie tvorby plesní v rohoch miestností.

  • Pre ľudí, ktorí investujú do vetrania s rekuperáciou vzduchu sa investícia oplatí. Redukciou zvýšenej vlhkosti vzduchu sa zamedzuje tvorba plesní na stenách, ktoré vznikajú pri nedostatočnom vetraní. Naše vetracie systémy tak výrazne prispievajú k zvýšeniu a zachovaniu hodnoty vašej nehnuteľnosti. Pomocou moderného a kvalitného vetrania s rekuperáciou vzduchu už dnes môže váš dom spĺňať stavebné štandardy budúcnosti.

Máte ešte otázky?

Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. Máte možnosť si vybrať spôsob kontaktu, ktorý vám najviac vyhovuje.

Napíšte nám a radi vám odpovieme na vaše otázky.

info@modernekurenie.sk

Preferujete telefonát? Zavolajte nám na tel. číslo:

+421 908 992 342

Ste rozhodnutý pre túto službu?
Dohodnite si stretnutie s nami.