Podlahové
vykurovanie

Prečo práve podlahové vykurovanie?

Ponúkame Vám teplovodné podlahové vykurovanie nemeckej kvality od výrobcov REHAU, VIESSMANN a TOP HEATING. Pri našom návrhu riešenia vykurovania zohľadňujeme všetky aspekty každej stavby individuálne. Máme pre vás riešenia pre podlahové vykurovanie na všetky typy podlahových krytín, či riešite vykurovanie pre novostavbu alebo rekonštrukciu.

Typy podlahových vykurovaní

Najkvalitnejší variant podlahového vykurovania na trhu

Najkvalitnejší variant podlahového vykurovania na trhu

Ponúkame jedno z najkvalitnejších potrubí pre podlahové vykurovanie na trhu REHAU RAUTHERM-S, vyrobené zo zosieťovaného polyetylénu PE-Xa. Vďaka zosieťovaniu dochádza k vylepšeniu vlastností polyetylénu PE, hlavne teplotnej a tlakovej odolnosti, odolnosti proti vzniku trhlín a rázovej húževnatosti pri nízkych teplotách. Koextrudovaná vrchná vrtstva zabraňujúca prechádzaniu kyslíka do vykurovacieho systému je z etylvinylalkoholu (EVAL). Vrstva EVAL je silno predimenzovaná, preto je potrubie schopné odolávať tým najtvrdším podmienkam na stavenisku nielen v použití ako potrubie pre podlahové vykurovanie, ale aj pre iné  priemyselné použitie, kde sú oveľa vyššie nároky na kvalitu potrubia.

Výhody materiálu REHAU RAUTHERM S PE-Xa:

  • Cez 25 rokov skúseností z výroby,
  • Vynikajúca pevnosť aj pri vyšších teplotách do 110°C.
  • Odolný proti vzniku napäťových trhlín.
  • Tvarovo stabilný – má pamäťový efekt.
  • Vynikajúcu odolnosť proti starnutiu následkom tepla.
  • Veľmi dobrá rázová a vrubová húževnatosť až pod -50°C.
  • Vysoká pevnosť proti odieraniu.
  • Pri zalomení potrubia nie je žiadne poškodenie potrubia.
  • Nevzniká žiadna významná tlaková strata v tvarovkách.
  • Záruka 10 rokov

Potrubie ukladáme priamo do špeciálnej systémovej dosky, na ktorej potrubie dokonale drží bez toho aby bola narušená vlhkostná bariéra izolačnej fólie zabraňujúcej priamemu kontaktu polystyrénu s poterom. Systémová doska po nainštalovaní potrubia je bezpečne pochôdzna, to znamená že nemôže dôjsť k poškodeniu potrubia po nainštalovaní. Súčasťou systémovej dosky je aj vrstva tvrdeného polystyrénu hrúbky 30mm, alebo 10mm. Minimálna konštrukčná výška podlahového vykurovania so zaliatim potrubia  je od 70 mm.

 Ekonomický variant podlahového vykurovania

Ekonomický variant podlahového vykurovania

V tejto kategórii ponúkame systém podlahového vykurovania s použitím materiálov, ktoré sú v nižších cenových reláciách, avšak aj pri ich výbere sme kládli dôraz na vysokú kvalitu týchto produktov. Materiál vnútornej aj vonkajšej vrstvy používaného potrubia je tepelne upravený polyetylén (PE-X) s laserovo pozdĺžne zváranou vrstvou hliníka (AL). Potrubie je  vyrábané v Nemecku, a spĺňa najprísnejšie európske normy na vykurovacie systémy. Výrobcom materiálu ktorý ponúkame je Viessmann (záruka 10 rokov)  a Top HEATING (záruka 15 rokov). Technicky vyjadrená životnosť tohto materiálu je najmenej 50 rokov.

Pod potrubie podlahového vykurovania používame viacvrstvovú reflexnú fóliu s bariérou proti vlhkosti. Potrubie sa uchytáva príchytkami o podlahový polystyrén EPS 150S. Pri dodávaní kompletného vykurovania samozrejme zabezpečíme dodanie a pokladanie polystyrénu.

Všetky komponenty zaisťujú bezpečnú a spoľahlivú prevádzku systému vykurovania, nakoľko spĺňajú prísne kvalitatívne normy. Minimálna konštrukčná výška podlahového vykurovania so zaliatim potrubia je od 90mm.

Podlahové vykurovanie pre rekonštrukcie do 2cm výšky RENOVA

Podlahové vykurovanie pre rekonštrukcie do 2cm výšky RENOVA

Realizácia podlahového vykurovania pri rekonštrukciách nikdy nebola jednoduchšia. So systémom RENOVA sme schopný zmestiť podlahové vykurovanie do 2cm hrúbky. Podlahové vykurovanie sa prekryje kompozitným poterom. Rohož RENOVA je určená na inštaláciu na vhodných podkladoch, ako je napríklad existujúci poter, alebo keramické podlahy. Podkladová vrstva musí byť vždy suchá, nosná, bez trhlín a mastných zvyškov. Musí mať čistý, pevný a rovný povrch.

Máte ešte otázky?

Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. Máte možnosť si vybrať spôsob kontaktu, ktorý vám najviac vyhovuje.

Napíšte nám a radi vám odpovieme na vaše otázky.

info@modernekurenie.sk

Preferujete telefonát? Zavolajte nám na tel. číslo:

+421 908 992 342

Ste rozhodnutý pre túto službu?
Dohodnite si stretnutie s nami.