Stropné
chladenie

Prečo práve stropné chladenie?

Zdravé a bezprievanové chladenie, ktoré vám ponúkame, od prvotnej konzultácie, poradenstva, návrhu, vrátane odbornej inštalácie vieme ponúknuť presne podľa vašich potrieb.

Typy stropných chladení

Stropné chladenie umiestnené v železobetónovom strope

Stropné chladenie umiestnené v železobetónovom strope

V súčasnosti ide o najlacnejší a najrozšírenejší spôsob ako vyriešiť vykurovania a chladenie v jednom systéme pomocou potrubia umiestneného v strope, ktorý ponúkame. Inak je  nazývaný tiež ako temperovanie betónového jadra BKT.

Výhodou je najnižšia cena spomedzi systémov stropného vykurovania chladenia a vysoká miera akumulácie chladu, alebo tepla.

Avšak tento systém sa dá využiť iba pri novostavbách, ktoré majú železobetónový strop. Kvalitné a veľmi odolné potrubie Rehau RAUTHERM S priemeru 17mm zalievame priamo do stropnej železobetónovej dosky. Pokiaľ nebudete mať na novostavbe železobetónovú stropnú dosku alebo uvažujete so znižovaním stropov sadrokartónom, tento spôsob vykurovania nie je možné využiť.

Stropné chladenie umiestnené pod omietkou

Stropné chladenie umiestnené pod omietkou

Jeho výhodou je vysoká miera akumulácie chladu, alebo tepla (tento systém sa môže využiť tiež na chladenie). Vieme ho využiť pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách, ktoré majú pevný strop, vhodný na použitie omietky (napr. železobetón, keramický strop…). Pri inštalácii potrubie pripevníme ku stropnej doske a prekryjeme omietkou, čím v interiéri nezostanú žiadne viditeľné prvky vykurovania a chladenia.

Pokiaľ nemáte pevnú stropnú dosku vhodnú na omietanie, alebo uvažujete so znižovaním stropov sadrokartónom, tento spôsob chladenia sa nedá využiť.

V tomto prípade odporúčame systém TKW profil, alebo systém RAILFIX.

Na omietanie systémov stropného vykurovania sú vhodné vápennocementové omietky alebo sadrové omietky.

Stropné chladenie RAILFIX

Stropné chladenie RAILFIX

Cenovo najvýhodnejšie stropné vykurovanie a chladenie v prípade, že sa na stavbe uvažuje so sadrokartonovými stropmi. Táto novinka sa vyznačuje jednoduchou inštaláciou. V systéme nie sú potrebné žiadne spoje a plocha chladenia sa môže pri výstavbe flexibilne prispôsobiť rozmiestneniu interiéru a rozmiestneniu svietidiel, čo hlavne oceníte hlavne pri návrhu interiéru. Opláštenie sadrokartónovými doskami.

Pre dosiahnutie dostatočného vykurovacieho a chladiaceho výkonu sa odporúča opláštenie tepelne vodivými sadrokartónovými doskami RIGIPS Climafit 10mm, alebo akustickými sadrokartónmi RIGITONE CLIMAFIT 8/18 10mm.

Stropné chladenie TKW profil ceiling cooling & heating

Stropné chladenie TKW profil ceiling cooling & heating

Systém stropného vykurovania a chladenia TKW profil ceiling cooling & heating predstavuje inovatívne, efektívne a ekologické riešenie vykurovania, zároveň chladenia domácnosti, kancelárie či priemyselnej haly. Veľkou výhodou je jeho vysoký vykurovací a chladiaci výkon v porovnaní s ostatnými spôsobmi vykurovania a chladenia. Okrem toho nie je potrebné riešiť doplnky vykurovania a chladenia (t. j. nie je potrebné investovať do radiátorov, podlahového vykurovania,  klimatizácie a podobne). Je preto vhodný aj pre rekonštrukcie, kde je požiadavka na dodanie vyššieho vykurovacieho a chladiaceho výkonu. Systém je založený na inštalácii konštrukcie špeciálnych TKW profilov, ktoré sa prekryjú sadrokartónom. Do oceľových profilov inštalujeme viacvrstvové potrubie, ktorým preteká teplá, alebo chladná voda.

Systém TKW profil je možné využiť ako pri novostavbách, tak aj pri rekonštrukciách, alebo šikmých podkrovných priestorov. Za cenu veľmi malého zníženia stropu (8 cm) získame široké spektrum využitia, a to bez poškodenia stien a podláh, alebo nepasujúcich dverí a schodísk. Je vhodný do bytov,  rodinných domov, kancelárií, administratívnych a obchodných priestorov, ale aj pri priemyselných objektoch.

Máte ešte otázky?

Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať. Máte možnosť si vybrať spôsob kontaktu, ktorý vám najviac vyhovuje.

Napíšte nám a radi vám odpovieme na vaše otázky.

info@modernekurenie.sk

Preferujete telefonát? Zavolajte nám na tel. číslo:

+421 908 992 342

Ste rozhodnutý pre túto službu?
Dohodnite si stretnutie s nami.